Umenie je odstránenie zbytočnosti.

Pabblo Picasso

Remeslu sa naučí každý, umeniu nikto.

Leonardo da vinci

Umenie je zrkadlom a kronikou svojej doby.

William Shakespeare

Hudba je najlepšie umenie, zaháňa smútok.

Martin Luther

Dnes je najväčším umením žiť z umenia.

peter Knap

Prev
Next

Jaší sa celá zuška - veľké JAŠIFINÁLE


Vyhodnotenie súťaže

JAŠIFINÁLE pozná svojich víťazov! Vážení a milí priaznivci jašenia sa, je dosúťažené. To, čo vzniklo ako bláznivý nápad prinieslo veľa radosti všetkým, ktorí sa do našej súťaže zapojili. Či už účinkovali, točili, alebo hlasovali, na všetkých bolo vidno, že majú zmysel pre humor, majú mnohoraké talenty a hlavne – že sú radi, keď sa môžu jašiť spolu. Preto, hoci sa o chvíľu dozvieme, kto sa stal víťazom nášho JAŠIFINÁLE, v mene poroty a olympijského hesla (nie je dôležité zvíťaziť, ale zúčastniť sa) vyhlasujeme za víťazov všetkých zúčastnených jašiteľov. No a tu sú výsledky Vášho finálového hlasovania:
- JF3 493 hlasov
- JF4 400 hlasov
- JF5 148 hlasov
- JF2 50 hlasov
- JF1 20 hlasov
Svoje hlasy finalistom odovzdalo 1111 hlasujúcich a z toho, ako hlasovali vyplýva, že:
- hlavnú cenu, ktorou je odpustenie školného na I. polrok 2021/2022 získava súťažný príspevok JF3
- cenu divákov, ktorou je odpustenie účastníckeho poplatku v Deziderovom tábore tvorivosti získava súťažný príspevok JF4
-cenu divákov, ktorou je fotografia s ľubovoľným členom poroty alebo 10 vajíčok z domáceho chovu získava súťažný príspevok JF5 Nárok na cenu si môžete uplatniť na adrese silvester.lavrik@zusdkbanovce.sk
Víťazom ešte raz gratulujeme!


Finálne hlasovanie

Minulý týždeň sme ukončili internetové hlasovanie na našom školskom facebooku, ktorého výsledky posunuli do finále päť súťažných príspevkov. Odovzdali ste 1930 hlasov a to je taká sila, že porota v zložení Slávka Zámečníková, Lukáš Latinák a Silvester Lavrík po dlhých a zložitých on-line rokovaniach, ktorých výsledkom je zatiaľ len jeden mobil hodený o stenu (Lukáš), oči červené od ľútostivého plaču (Slávka) a holá hlava (riaditeľove vlasy vytrhané od bezmocnosti) dospela k názoru, že si netrúfa rozhodnúť, ktorý z finalistov je najlepší. Veď už to, že do finále mohlo postúpiť iba päť súťažných príspevkov bolo vzhľadom ku kvalite odvedenej práce všetkých jašiteľov mimoriadne kruté.

Porota sa dokázala zhodnúť iba na konštatovaní, že o víťazovi opäť rozhodne internetové hlasovanie. Preto neváhajte a hlasujte na www.facebook.com/zusdkbanovce.sk v novej skladačke - 5 finalistov hlasovanie potrvá iba do stredy 31. 3. 2021!Pôvodné internetové hlasovanie:

Jaší sa celá zuška – zaradenie súťažných príspevkov do jednotlivých kategórií prebehlo v súlade s Chartou ľudských práv, Zákonom o ochrane prírody a Štátnou technickou normou pre prevádzku kolotočov, strelníc, labyrintov a horských dráh.

Jednohlasy (JH)

Do kategórie JH boli zaradené súťažné príspevky, v ktorých zaznieva len jeden ľudský alebo neľudský hlas.

Mnohohlasy (MH)

Do kategórie VH boli zaradené súťažné príspevky, v ktorých je zrejmé, že vyludzované zvuky pochádzajú z viacerých zdrojov.

Málovlasy (MV)

Do kategórie MV boli zaradené súťažné príspevky, v ktorých sú v prevahe účinkujúci, ktorí sa ešte neholia, alebo už nečešú.

Mnohonôžky (MN)

Do kategórie MN boli zaradené súťažné príspevky, v ktorých aktívne vystupuje menej rúk, než krídel a nôh dohromady, rátajú sa aj drevené.

Jednohubky (JK)

Do kategórie JK boli zaradené súťažné príspevky, v ktorých je zrejmé, že schopnosti a ambície tvorcov sú na hranici ľudských možností.

Súťažné hlasovanie priebieha na školskom facebooku lajknutím fotky v albume na FB.
Názvy jednotlivých kategórii sú zároveň odkazmi na hlasovanie.

Víťaz každej kategórie postupuje do veľkého Jašifinále, kde o hlavných cenách rozhodne Veľká porota. Hlasovanie ukončíme v nedeľu 14.03.2021 o 22.00.